I Ogólnopolska Studencka Konferencja Neonatologiczna

06.11.2021

3947

O założycielach

Zuzanna i Klaudia są studentkami 5 roku kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego. Ich przygoda z Kliniką Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka rozpoczęła się na 3 roku studiów od spędzania każdego wolnego popołudnia na oddziale, gdzie pod okiem Pani Doktor Doroty Bulsiewcz uczyły się badania noworodka. Z inicjatywy tych trzech osób powstało Koło Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, które aktualnie zrzesza także studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kołem zajmują się obecnie Ola i Ania.


Ola chciała zostać chemikiem i pracować w laboratorium, do czasu przypadkowego trafienia na wykład lekarza neonatologa, który opowiadał o swojej pracy. Szczególnie interesuje ją temat pokarmu kobiecego jako lekarstwa dla wcześniaków oraz bankowania mleka.


Ania od zawsze miała w życiu dwie pasje: medycynę i taniec. Uwielbia pracować z dziećmi, dlatego swoją przyszłość wiąże z pediatrią lub neonatologią. Choć jako ścieżkę zawodową wybrała naukę, nadal pasjonuje się różnymi stylami tanecznymi.


Choć pandemia zmusiła członków Koła do przeniesienia działalności do sieci, spotkania trwały nadal, a członków organizacji wciąż przybywało. Dziś widujemy się już normalnie i nie poprzestajemy na Kole, chcemy poznać więcej pasjonatów neonatologii, więcej przyszłych lekarzy i znakomitych dydaktykówCzekamy właśnie na Ciebie- zgłoś chęć udziału w Konferencji lub dołącz do naszej społeczności!


Możesz skontaktować się z Nami poprzez stronę wydarzenia (formularz kontaktowy znajduje się u dołu strony), poprzez stronę wydarzenia na Facebooku:   https://www.facebook.com/NeoCentrum-Junior-106265251659036  lub poprzez Instagram:  konferencja_neocentrumjunior https://www.instagram.com/konferencja_neocentrumjunior/
 
 

Aleksandra Chrupek
Anna Zielińska
Zuzanna Popielarska Klaudia Włodarska
dr n. med. Dorota Bulsiewicz

O kole naukowym

Studenckie Koło Naukowe Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu – Pomnik „Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie zrzesza studentów z Uczelni Łazarskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pod okiem Opiekuna - Doktor Doroty Bulsiewicz realizujemy spotkania wykładowe oraz praktyczne.

Spotykamy się raz w miesiącu wysłuchując prelekcji jednego z nas - studentów, popartej merytorycznym oraz praktycznym komentarzem Pani Doktor. Po prelekcji odbywają się zajęcia praktyczne w formie badania fizykalnego pacjentów, zapoznawania się z dokumentacją medyczną i przeprowadzania obchodów lekarskich. Ponadto roku akademickim 2020/2021 mieliśmy okazję wziąć udział w zorganizowanych specjalnie dla nas warsztatach z chirurgii laparoskopowej oraz zajęciach z szycia chirurgicznego, zakładania kaniuli centralnej czy reanimacji noworodka. Dodatkowo każdego dnia mamy możliwość uczestniczenia w dyżurach popołudniowych w Klinice Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu – Pomnik „Centrum Zdrowia Dziecka”. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z naszych spotkań.

Tym razem poszliśmy o krok dalej!

Zapraszamy do udziału w organizowanej po raz pierwszy Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Neonatologicznej NeoCentrum Junior. Mamy nadzieję, że będzie to zaledwie zaczątek współpracy międzyuczelnianej na polu naukowym i klinicznym oraz zawierania długoletnich znajomości.